شنبه 3 مهر 1400  
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار تکنولوزی

1400/4/18 جمعه

از چه طریقی اطمینان پیدا کنم تلفن همراه من ضد آب هست؟.

مقاومت در برابر نفوذ آب در گذشته مختص گوشی‌های خاصی بود و معمولا فقط گوشی‌های سونی و تعدادی از گوشی‌های جان‌سخت از این مشخصه بهره می‌بردند. اما در سال ۲۰۲۱ تقریبا تمام گوشی‌های پرچم‌دار از این قابلیت بهره می‌برند و همچنین حالا حتی برخی گوشی‌های میان‌رده هم ضد آب هستند..

.
حتی اگر گوشی شما به لطف بهره‌گیری از گواهی IP ضد آب باشد، چگونه می‌توانید از این قابلیت گوشی موردنظر اطمینان حاصل کنید؟ برای کار، یکی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشنی ایجاد کرده که با بهره‌گیری از سنسور فشارسنج موجود در گوشی می‌تواند ضد آب بودن گوشی را تشخیص دهد. روند استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است و در ابتدا باید خود را کالیبره کند و سپس از کاربر می‌خواهد دو انگشت شست خود را بر دو نقطه‌ی مشخص شده در نمایشگر فشار دهد.
بعد از این کار، اگر گوشی شما از همان ابتدا ضد آب بوده باشد، پیامی مبنی بر سالم بودن یا از بین رفتن عایق‌بندی مربوط به مقاومت در برابر نفوذ آب به نمایش در می‌آید. اگر هم گوشی در کل دارای گواهی IP نباشد، پیامی در رابطه با همین موضوع را می‌توانید مشاهده کنید. توسعه‌دهنده‌ی این اپلیکیشن هیچ تضمینی برای دقیق بودن نتایج به دست آمده ارائه نداده اما طی بررسی‌های صورت گرفته، در تشخیص ضد آب بودن یا نبودن گوشی عملکرد دقیقی دارد.
این اپلیکیشن کاملا رایگان است و فقط تبلیغات نمایش می‌دهد. با پرداخت ۹۹ سنت هم می‌توانید از دست این تبلیغات خلاص شوید
نام اپلیکیشن : Water Resistance Testerمدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی آبادان
.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر