جمعه 4 اسفند 1402  
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار تکنولوژی

1400/4/18 جمعه

ویندوز ۱۱ یک آپدیت رایگان برای کاربران ویندوز ۱۰ است.

ساعاتی قبل مایکروسافت از ویندوز ۱۱ رونمایی کرد و همانطور که انتظار داشتیم، این نسخه‌ی جدید به صورت آپدیت رایگان برای کاربران ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد. برای یادآوری باید بگوییم که ویندوز ۱۰ هم به طور رایگان در اختیار کاربران ویندوز ۷ و ۸ قرار گرفت و مایکروسافت بار دیگر این رویکرد را تکرار خواهد کرد..

.
کامپیوترهایی که حداقل از پردازنده‌ی ۶۴ بیتی، ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برند می‌توانند ویندوز ۱۱ را نصب کنند. طبق اعلام مایکروسافت، ویندوز ۱۱ مانند دیگر آپدیت‌های ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد و کاربران به راحتی می‌توانند آن را نصب کنند. از بین ویژگی‌های جدید این سیستم‌عامل می‌توانیم به تغییر در رابط کاربری مانند طراحی جدید منوی استارت اشاره کنیم و همچنین نباید بهبود عملکرد و قابلیت‌های مربوط به چندوظیفگی را از قلم بیندازیم. یکی از ویژگی‌های مهم ویندوز ۱۱ پشتیبانی آن از اپلیکیشن‌های اندروید است که احتمالا با استقبال کاربران مواجه می‌شود.
گفتنی است مایکروسافت بیشتر درآمد مربوط به ویندوز را از طریق فروش لایسنس‌های سازمانی و مجوزهای مربوط به سازندگان لپ‌تاپ‌ها به دست می‌آورد. بنابراین فروش این سیستم‌عامل به کاربران معمولی درآمد بسیار ناچیزی برای این شرکت دارد و به همین خاطر نسخه‌ی جدید ویندوز را مانند نسل قبلی به صورت رایگان ارائه می‌دهد.
اگرچه مایکروسافت تاریخ دقیق انتشار ویندوز ۱۱ را اعلام نکرده، اما احتمالا در ماه اکتبر (مهر-آبان) در کنار گجت‌های جدید این شرکت برای عموم کاربران منتشر خواهد شد.
.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر